mjk
18 دی 1401 - 20:32

تردد بدون زنجیرچرخ در محورهای کوهستانی گلستان ممنوع است

گرگان- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی از تردد رانندگان بدون زنجیرچرخ در محورهای کوهستانی گلستان ممانعت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا بیکی شامگاه یکشنبه در گفتکو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از امشب (یکشنبه) و به ویژه از فردا دوشنبه به هم استانی‌ها توصیه می‌شود که از سفرهای غیرضروری مخصوصاً از سفر به مناطق کوهستانی و ییلاقی خودداری کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان افزود: از شامگاه امشب شاهد شروع بارش‌ها در ارتفاعات درازنو، خوش ییلاق، توسکستان و سایر محورهای کوهستانی خواهیم بود و شدت آن از فردا (دوشنبه) بیشتر می‌شود.

بیکی با اشاره به یخ زدگی و لغزندگی جاده‌ها ادامه داد: به تمام شهرستان‌های تابعه برای استقرار اکیپ‌ها و گشت‌های راهداری در محورهای بزرگراهی و اصلی و راهدارخانه‌ها فراخوان شده تا چیدمان ماشین آلات و ناوگان راهداری را در راه‌ها انجام دهند.

وی گفت: نمک پاشی آخر شب و اول صبح از اولویت‌های اصلی اکیپ‌ها خواهد بود و طبق دستورالعمل سازمان راهداری، تمهیدات لازم برای تأمین امکانات راهداری و پشتیبانی‌های فنی و تعمیراتی ناوگان نیز دیده شده است.

معاون راهداری گلستان از مردم خواست که نهایت همکاری را با راهداران داشته باشند تا بسلامت از این بحران طبیعی که نعمت است عبور کرده و مشکلی برای مسافران و رانندگان پیش نیاید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 963895