mjk
28 آبان 1401 - 13:35

آموزش و اشتغال معتادان متجاهر در خراسان شمالی مورد توجه قرار گیرد

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه برای معتادان متجاهر اشتغال ایجاد شود گفت: آموزش در دوره بازپروری و پس از آزادی مورد پیگیری جدی دستگاه‌های اجرایی متولی به ویژه سازمان فنی و حرفه ای قرار گیرد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد امروز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی اظهار داشت: در راه نهضت مبارزه با مواد مخدر فارغ از کم توجهی قدرت‌های سلطه نباید ناکام بمانیم و این نهضت با استمرار باید ادامه یابد.

خبرگزاری تسنیموی مهم‌ترین گام در راه مبارزه با مواد مخدر را پیشگیری دانست و افزود:گروه‌های طرفدار حقوق بشر یا محیط زیست برای هر موضوع حتی جزیی دغدغه‌هایی دارند اما انسان به‌عنوان یک موجود برتر مورد کم مهری قرار گرفته است.

استاندار با ابراز نگرانی از عدم برخورد قاطع با موضوع مبارزه با مواد مخدر در سطح دنیا تصریح کرد: تمام تلاش قدرت‌های سلطه پرداختن به موضوعات حاشیه ای است اما باید نهضت مبارزه با مواد مخدر را مقتدرانه ادامه دهیم.

حسین نژاد مسدود شدن مبادی ورودی مواد مخدر را مورد تاکید قرار داد و گفت: هر ساله بهترین جوانان در راه مبارزه با مواد مخدر در مرزها به شهادت می‌رسند بنابراین مسدود شدن مبادی ورودی باید به‌عنوان اولویت کار قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: به صورت مجزا برای معتادان متجاهر اشتغال ایجاد شود و آموزش در دوره بازپروری و پس از آزادی مورد پیگیری جدی دستگاه‌های اجرایی متولی به ویژه سازمان فنی و حرفه ای قرار گیرد.

حسین نژاد افزود: تاکید وزیر و سیاست کشور در برخورد با معتادان متجاهر جمع آوری آنان از سطح شهر است و این برخورد باید درس عبرت برای دیگران باشد.

انتهای پیام/311/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 865326