mjk
20 بهمن 1401 - 18:04

کرملین: جنگنده‌های غربی فقط جنگ را برای اوکراین دردناک می‌کند

سخنگوی کرملین تصریح کرد که عرضه جنگنده توسط بریتانیا و غرب به کی‌یف تنها جنگ را برای اوکراین دردناک‌تر خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران تأکید کرد که ایالات متحده رویکرد خصمانه‌ای علیه روسیه دارد و این کشور را دشمن می‌داند.

بنا بر گزارش شبکه «سی ان ان»، سخنگوی کرملین تأکید کرد که واشنگتن «نگرش خصمانه‌ای» نسبت به روسیه دارد و گفت که مسکو را «دشمن» می داند و باعث تشدید بیشتر تنش‌ها می‌شود.

پسکوف با اشاره به سخنرانی سالانه «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره که تأکید کرده بود با ناتو اتحادی را علیه روسیه تشکیل داده‌اند، تصریح کرد که واشنگتن از ابراز آمادگی برای «به رسمیت شناختن نگرانی‌های فدراسیون روسیه» امتناع می‌ورزد و این سخنرانی بایدن «برعکس، باعث تنش‌زایی بیشتر می‌شود».

وی همچنین به مسئله کمک‌های غرب به اوکراین علیه روسیه نیز اشاره کرد و گفت که تحویل احتمالی جنگنده بریتانیا به اوکراین، نتیجه جنگ را تغییر نمی‌دهد، «بلکه فقط آن را تشدید و طولانی می‌کند و این جنگ را برای اوکراین دردناک‌تر می‌کند».

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در جریان سفر روز گذشته (چهارشنبه) به انگلیس خواستار تسلیحات سنگین بیشتر از جمله جنگنده شد.

از طرف دیگر، «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس نیز تصریح کرد که در خصوص عرضه تجهیزات نظامی به اوکراین، «هیچ گزینه‌ای خارج از میز قرار ندارد».

بر اساس گفته سخنگوی کرملین، اظهارات نخست‌وزیر انگلیس گواهی بر «افزایش مشارکت انگلیس،‌آلمان و فرانسه در نبرد میان روسیه و اوکراین است».

وی ادامه داد: «ما تنها ابراز تأسف می‌کنیم و می‌گوییم که چنین اقداماتی به تنش‌زایی و طولانی‌ شدن این جنگ منجر می‌شود و این درگیری را برای اوکراین دردناک‌تر می‌کند و اساساً این اقدامات کشورها نتیجه درگیری‌ها را تغییر نمی‌دهد و مسیری را که کشورمان در راستای دستیابی به اهداف خود در چارچوب عملیات ویژه نظامی در پیش می‌گیرد تغییر نخواهد داد».

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی با تشدید فشار تحریم‌ها علیه روسیه و عرضه تسلیحات به کی‌یف تنها بر آتش ناآرامی‌ها در اوکراین دامن زده‌اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1030231