mjk
13 بهمن 1401 - 09:01

ظرفیت کارخانجات آرد گلستان ۱۴ درصد افزایش یافت

گرگان- استاندار گلستان گفت: با هدف ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد سرانه اهالی استان ظرفیت کارخانجات آرد گلستان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصدافزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از چالش‌های بزرگ استان گلستان استفاده از حداقل ظرفیت کارخانه‌های تولید آرد استان بود که با اقدامات انجام شده و پیگیری‌های جدی در سطح دولت و وزارتخانه مرتبط، در حال حاضر ظرفیت تولید کارخانه‌های استان از ۱۸ درصد به بالای ۳۲ درصد رسیده است.

استاندار گلستان افزود: متأسفانه به دلیل پایین بودن نرخ نان، هدررفت و دورریز نان در استان گلستان بسیار زیاد بود که با کنترل‌های انجام شده و نصب کارتخوان‌ها در نانوایی‌های استان این موضوع کمی مدیریت شد.

وی ادامه داد: با وجود همه اقدامات انجام شده همچنان شاهد هدر رفت و دورریز نان هستیم که باید با اصلاحات در مسیر این موضوع هم حل شود.

زنگانه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد نانوایی‌های استان به دستگاه کارتخوان مجهز شدند، اضافه کرد: به زودی استان گلستان دومین استان یکسان سازی قیمت انواع آرد در کشور خواهد بود.

استاندار گلستان افزود: بر اساس طرح جدید آرد تنها با یک قیمت عرضه می‌شود و تفاوت قیمت توسط دولت به نانوا پرداخت خواهد شد.

وی گفت: باید تا پایان سال کیفیت نان تمامی نانوایی‌ها به سطح استاندارد رسیده و کیفیت افزایش یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014320