mjk
28 آبان 1401 - 16:02

جنگ رسانه ای شدت بیشتری از رویارویی نظامی به خود گرفته است

اردبیل - فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: نفود رسانه ای امروز دشمن با ابعاد پیچیده تر سهمگین تر از هجمه نظامی و یورش مسلحانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدی اصل ظهر شنبه در نشست هم افزایی با اهالی رسانه اردبیل اظهار کرد: صف آرایی دشمنان نظام اسلامی با ابزار رسانه امروز بیشتر از جنگ مسلحانه در ایام دفاع مقدس بروز و ظهور دارد.

خبرنگار مهروی با اشاره به اینکه فرماندهان جبهه رسانه ای ما امروز خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند، خاطرنشان کرد: امروز با قدرت گرفتن فضای مجازی خاکریزهای فرهنگی در تمامی خانه ها آماده هجوم به باورها و اعتقادات ما هستند و در این میان مسلح شدن به سواد رسانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه جنگ امروز دشمنان علیه ملت ایران جنگ رسانه‌هاست و فعالان رسانه‌ای در پیشانی نبرد با دشمن قرار دارند، گفت: دشمنان و بدخواهان مردم ایران و نظام اسلامی بعد از ناکامی در انواع ترفندها مانند جنگ فیزیکی و انواع تحریم‌ها امروز رو به جنگ نرم و رسانه‌ای آورده است.

محمدی اصل با اشاره به اغتشاش های اخیر در کشور و موج سواری رسانه های غربی و دروغ پردازی های این رسانه ها گفت: صداقت، امانتداری و حفظ امنیت روحی و روانی جامعه باید سرلوحه فعالیت های رسانه ای قرار گیرد.

وی افزود: بسیجیان همانطور که در شعار امسال هفته بسیج متبلور شده است سال‌هاست در عرصه خدمتگذاری حاضر هستند و در عرصه‌های مختلف خدمت به مردم حضور داشته اند.

فرمانده سپاه حضرت عباس اردبیل با تاکید بر لزوم تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا هویت و شناسنامه ما هستند که عزیزترین دارایی خود را تقدیم کردند تا ما امروز از نعمت امنیت عزت و استقبال بهره‌مند شویم.

محمدی اصل یادآورشد: بسیج ۹۰ هزار شهید تقدیم نظام و کشور کرده است و استان اردبیل هم که دارالارشاد است در دوران دفاع مقدس سه هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

فرمانده سپاه حضرت عباس اردبیل با اشاره به برگزاری کنگره شهدای سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل، کنگره‌های یادواره شهدا را از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: برای برگزاری باشکوه این کنگره برنامه‌های مختلفی پیش بینی شده و با برگزاری پیش کنگره‌هایی به استقبال این کنگره حرکت می‌کنیم.

محمدی اصل با بیان اینکه امروز کشور دچار جنگ ترکیبی است، خاطرنشان کرد: دشمن توانمندی‌ها و اقتدار نظامی ما را می‌شناسد و به علت اقتداری که دراین عرصه به آن دست یافته ایم نمی تواند کاری علیه کشور ما کند.

وی همچنین گفت: امروز دشمن وارد جنگ اعتقادی و معنوی با ما شده و به دنبال سست کردن باورها و اعتقادات جوانان ماست. در این شرایط رسانه‌ها می توانند با عمق بخشی به تفکر انقلابی و بصیرت افزایی نقش مهمی دراین مبارزه ایفا کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 865808